Menü
Sepetim
KASIM KAMPANYASI BAŞLADI! & HIZLI KARGO 150 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! SEÇİLİ ÜRÜNLERDE %15 İNDİRİM!
KASIM KAMPANYASI BAŞLADI! & HIZLI KARGO 150 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! SEÇİLİ ÜRÜNLERDE %15 İNDİRİM!
KASIM KAMPANYASI BAŞLADI! & HIZLI KARGO 150 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! SEÇİLİ ÜRÜNLERDE %15 İNDİRİM!
KASIM KAMPANYASI BAŞLADI! & HIZLI KARGO 150 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA! SEÇİLİ ÜRÜNLERDE %15 İNDİRİM!

Jeneratörler

Jeneratörler

Jeneratör Fiyatları

Jeneratörler için bir güç kaynağıdır deyimini kullanmak yanlış bir tanım oluşturmaz. Jeneratörler mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirmek için kullanılan bir tribün işlevi sağlar. Böylelikle elektrik olmayan ortamlarda jeneratör ile elektrik enerjisi elde edilmiş olacaktır.

 

Jeneratörler son yılların en çok kullanılan güç kaynağı seçeneğini oluşturuyor. Bu güç kaynağı ile bazı yerlerde elektrik için ücret dahi ödenmemiş oluyor. Farklı seçenek ve özelliklere sahip olan jeneratörler bulunurken jeneratör fiyatları da bu anlamda değişim gösteriyor.

 

Jeneratör Neden Kullanılır?

 

Jeneratörlerin çalışma prensibi için elektromanyetik endüksiyon prensibi ile çalıştıkları belirtilir. Elektromanyetik endüksiyon, bir telin içinden geçen manyetik alan değiştiğinde o tel üzerinde bir akım oluşmasına sebep olur. Rotorun manyetik alanı indüksiyonla aktarılacak bir akım ile elde edilebilir. Böylelikle elektrik enerjisi alınmadığında jeneratör bu enerjiyi sağlayacaktır.

 

Jeneratörler için elektrik üreteci de denilmektedir. Hareket enerjisini elektrik enerjisine dönüştüren jeneratör fiyatları değişim gösterir. Jeneratörler günlük hayat için oldukça önemlidir ve  son derece hayat kurtarıcı bir etkiye sahiptir.  Birçok alanda enerji sağlayan jeneratörler çağımızın genel olarak en gerekli üreteçlerinden biri haline gelmiştir.

 

Farklı güçler üretme skalasına sahip olan bu üreteç çeşitlendirilip piyasada satışa  sürülen flora sağlam bir yapıyı kullanıma sağlar. Bir enerjiyi farklı bir enerjiye dönüştüren jeneratör fiyatları kalitelerine göre farklı farklıdır.

 

Jeneratörler Nerelerde Kullanılır?

 

Enerji günümüzün ve çağımızım en önemli ve en değerli unsurlardan birisidir. Enerji üretimi olmayan yerlerde birçok sıkıntı ve sorunla karşılaşmak kaçınılmaz olacaktır. Bu anlamda günümüzün en kaliteli enerji üretim cihazı jeneratördür.

 

Enerji üretimini sürekli olarak benzin, mazot gibi petrol maddeleri ile ve mekanik olan enerjiyi elektrik enerjisine çeviren makinelere jeneratör adı verilir. Elektrik enerjisi olmayan ya da kesilmiş olan alanlarda jeneratör ile üretilen elektrik enerjisi  kullanılır. Jeneratörlerin farklı çeşitleri bulunur.

 

Jeneratör Çeşitleri Nelerdir?

 

Elektrik üreteci olarak kullanılan jeneratörler çeşitlilik açısından oldukça fazla bir floraya sahiptir.  Bu makineler kabinli ve taşınabilirlik yapılı olan, mobil seçenekleri olan ve düzenli ve çıkarılmayan bir alana monte edilmesi ile kullanım sağlanan makinelerdir. Bu makinelerin tamamı elektrik kesintisi olduğunda devreye girmek için konumlu ve programlanmış olan makinelerdir.

 

Jeneratör Elektrik Kesintilerinde İşe Yarar Mı?

 

Jeneratörler kesilen elektriğin geri getirilmesi konusunda başarılı olan bir makinedir. Bunun yanı sıra jeneratör ev ve işyerleri gibi birçok alanda kullanımı sağlanan bir makineyi oluşturur. Alternatör ve motor parçalarından oluşan Jeneratörler tek başlarına enerji üretme özelliğine sahip değildir.  Jeneratörler Mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirme gibi bir özellik taşırlar. Ancak bunun için motorlarının ve diğer mekanik aksanlarının düzenli çalışması gerekir.

 

Jeneratörler elektrik kesintisi meydana gelen alanlarda kullanım sağlandığında devreye girer. Bir mekanın jeneratör makinesi bulunmuyorsa o mekanda jeneratör devreye girmeyecektir. Kendileri tek başına enerji üretimi gerçekleştiremeyen bu makineler mekanik enerjiyi elektrik enerjisi meydana getirmek için kullanır.

 

Jeneratör Çeşitleri

 

Farklı çalışma prensibine sahip olan 6 çeşit jeneratör bulunur.

  1. Dizel jeneratör,
  2. Benzinli jeneratör,
  3. Biyo dizel jeneratör,
  4. Emulsifiye dizel jeneratör,
  5. Doğal gazlı ve hidrojen jeneratör
  6. Propan gaz ilaveli jeneratörlerdir.

 

Jeneratörlerin farklı farklı kullanım alanları mevcuttur. Yaşam alanlarının  elektrik sıkıntısını gidermek için, metro gibi ulaşım alanlarında elektrik kesintisi sırasında elektrik enerjisini sağlamak için, tesislerin ve hastane gibi yapıların elektrik enerjisini sağlama alanında  jeneratörlere büyük iş düşmektedir.  Ayrıca tüm yaşam alanlarında bağlı bulunduğu müddetçe elektrik kesintisi ortaya çıktığında çamaşır makinesi, televizyon, bulaşık makinesi, buzdolabı gibi tüm elektrikle çalışan makinelerin çalışmasını sağlar.

 

Jeneratör Fiyatları Ne Kadar?

 

Jeneratör fiyatları ürünün kalitesine ve üretmiş olduğu elektrik miktarına göre değişim sağlıyor. Jeneratör ne derece yüksek miktarda elektrik üretiyor ve hızlı çalışıyorsa fiyatı da o kadar yüksek olacaktır.

 

Bu anlamda tüketicilerin kullanım sağlayacağı elektriğe uygun olan jeneratörü tercih etmeleri önem taşır. Jeneratör fiyatları kaliteli marka jeneratörleri satın almaya göre değişim gösteriyor. Kaliteli bir jeneratörün fiyatı yüksek olmasına rağmen yıllarca sorunsuz kullanım sağlarken, ucuz fiyatlı bir jeneratör çok kısa bir süre içerisinde arıza çıkarabiliyor.

 

Aynı zamanda ortaya tehlikeli durumlar da çıkarabiliyor.  Bu bakımdan jeneratör satın almak isteyenlerin kaliteli ve markalı bir jeneratör tercih etmesi önem taşıyor.

Essen ESB3900B Benzinli Jeneratör 3.8Kw
-25 %
Marka: Essen Model Kodu: 131485
Essen ESB3900B Benzinli Jeneratör 3.8Kw..
5.102,95 TL 6.803,93 TL
Essen ESD6000M Dizel Jeneratör 6.5Kw
-25 %
Marka: Essen Model Kodu: 131484
Essen ESD6000M Dizel Jeneratör 6.5Kw..
11.233,64 TL 14.978,19 TL
Kama KDK10000CE3 Dizel Jeneratör Trifaze Marşlı 7.5Kw
-25 %
Marka: Kama Model Kodu: 135267
Kama KDK10000CE3 Dizel Jeneratör Trifaze Marşlı 7.5KW Kama markasının üretmiş olduğu kaliteli ürünlerden biridir. Dizel jeneratör çeşitleri kullanım alanları bakımından profesyonel alanlar içerisinde tercih edilmektedir. Rahat ve kolay kullanım şekilleri ile kullanıcılara pratik bir çalışma..
18.206,16 TL 24.274,89 TL
Palmera 8000M 6.5 kVA Marşlı Benzinli Jeneratör
-22 %
Marka: Palmera Model Kodu: 111123
Çalıştırma Sistemi :   MarşlıMotor Gücü :   6.5 kVAMotor Tipi :   BenzinliYakıt Depo Hacmi :   25 ltSürekli Çalışma Süresi :   8 saat..
9.010,82 TL 11.552,33 TL
Palmera Pa3500 / 2.8Kw 6.5Hp Benzinli Jeneratör
-22 % Tükendi
Marka: Palmera Model Kodu: 111126
Motor : PalmeraYakıt Tipi : BenzinliGüç : 6,5 hp - 4,9 kWSilindir Hacmi : 196 cm³Jeneratör Tipi : MonofazeSürekli Maksimum Çalışma Gücü : 2.5 - 2.8 kVaÇıkış : 1 x AC (220 V) / 1 x DC (12 V)Çalıştırma : İpliSürekli çalışma : 10.5 saat/depoTekerlek : YokYakıt Depo Hacmi : 15 ltAğırlık : 46 kg..
3.778,33 TL 4.844,02 TL
Palmera PA350JE 2.8 kVA İpli Benzinli Jeneratör
-22 % Tükendi
Marka: Palmera Model Kodu: JNR.00006
Palmera PA350JE 2.8 kVA İpli Jeneratör Max. Sürekli Güç: 2.6 - 2.4·  Motor Tipi: 4 zamanlı Ohv benzinli - hava soğutmalı·  Çıkış (220V-50Hz): 1 x AC·  Jeneratör Tipi: İpli / Kasalı Monofaze·  Ateşleme Sistemi: Transistörlü - Manyeto·  Yakıt tankı: 15 lt.·  Devamlı ..
3.529,75 TL 4.525,32 TL
Gösterilen: 1 ile 29 arası, toplam: 29 (1 Sayfa)